Jana Červenková

Autorka projektu Otevírání srdce, Seberozvojové psaní
Provedu vás cestou Otevírání srdce, na které změníte své dosavadní zkušenosti v POZNÁNÍ, kterého "zdravý rozum" není samostatně schopen. Díky tomu naleznete vnitřní sílu a odvahu podniknout zásadní změny ve vašem životě v naprosté důvěře a vnitřním klidu.

"Otevři své srdce - změň svůj vnitřní svět - promění se tvé vyzařování - změní se tvůj život i vnější svět ♥"

Dnes se nejsnáze do stavu otevřeného srdce, „božího“ proudu, komunikace a důvěry dostávám (už) při každodenních činnostech  - na procházkách, ve spojení s přírodou, v tanci, meditaci, při společných chvílích s mými blízkými, dokonce při vaření :-D! 
Ale taky pracovně - při komunikaci s klienty, při tvorbě grafiky na míru a přemýšlení nad on-line projekty pro sebe i klienty.

Miluju to napojení a tvoření, kdy nevnímám že pracuju, kdy se cítím s klientem na jedné vlně, kdy prožívám jejich radost, úspěch, pokroky.

"Psací" sebekoučink

Tvoření v napojení se mi spouští velmi přirozeně při psaní mého deníku, kdy zaznamenávám, jak se mi proměňuje život!
Někdy mám pocit, jako by mi ruce sami psaly a mnohdy ani nestíhaly zaznamenávat vše co mi přichází.
Divím se, žasnu, jaké souvislosti a UVĚDOMĚNÍ mi v takovém rozpoložení chodí! Vysílám si otázky do éteru a zaznamenávám na papír, co momentálně potřebuji v životě pochopit, s čím potřebuji pomoci a taky mě chodí i odpovědi, které mají různé načasování a formu. Čím víc toto praktikuji, tím jsou odpovědi rychlejší a jasnější.
Je to úžasně léčivý proces plný důvěry mezi sebou a vyšší inteligencí!

Stav otevřeného srdce pociťuji nejen v činnostech které mám ráda, ale je mi laskavým společníkem a důvěrníkem v náročných životních situacích.
Podporuje a posiluje pocit, že vše, co se v životě děje má svůj význam. I ta nejhlubší bolest.  Dává odvahu se podívat CO JE ZA TÍM, přináší mi širší souvislosti toho, co se děje.
Proměňuje utrpení a pocit bezvýchodnosti v soucit, pochopení a nacházení odvahy, jak situaci řešit.

Co je za tím?

Kladení otázek sama sobě mě doprovází celý život. Nikdy jsem se nespokojila s odpovědí, kterou by pobral pouze rozum (mozek). Musela jsem jí rozumět především srdcem. Proto mě jako magnet přitahovalo zkoumat hlubší souvislosti života. Jako by mě něco nutilo se ptát dál CO JE ZA TÍM? Za tím, co je patrné jen na první pohled.

Od jakživa mě provází pocit, vnitřní hlasy, které mě nutí dívat se a prožívat život "jinak" než bylo/je běžné. Někdy jsem tyto "hlasy" jen zaznamenala, pozorovala, jindy se snažila vyjádřit tvůj názor, pohled ve svém okolí, a někdy i bojovala, kdy to fakt už má duše nemohla ustát, abych dělala věci, které nejsou se mnou vnitřně v souladu.
Cítila jsem se tak jiná od zbytku mé rodiny a okolí, tím jak se dívám na svět a jak ho vidí oni.

Vnitřní rozpor...

A tak už od dětství ve mě klíčil vnitřní rozpor, který dorostl úměrně s časem do úzkosti, napětí, vnitřního boje, frustrace, neschopnosti nacházet řešení, natož pak víru v sama sebe.
Toto vnitřní naladění se začalo viditelně odrážet na mém životě - zdravotní potíže, deprese, závislost, nadváha, narušené vztahy s dětmi, manželem a rodinou, neschopnost uspět pracovně až po totální vyhoření (a nepočítaně „menších“), reálný strach o svůj život, kdy se mé srdce dostalo do nepravidelného rytmu.
Konečnou, pověstnou tečkou, bodem zlomu bylo období, kdy šlo o život dcerky.
Častokrát jsem si říkala „Bože, co se musí stát, abych měla odvahu konečně jednat jinak?“. A tak mi dcerka pomohla uvidět, jak ničím sama sebe tím, že ničila ona sebe, až na hranu života.

Odevzdání sama sebe

Popisovat proces odevzdání sama sebe je fakt delší. Proto jsem ho shrnula do článku ZDE
Tady by to bylo už opravdu hooodně dlouhé :-)!

Neustále se od života učím, ale tentokrát si plně uvědomuji v každodenních činnostech, ve všem co dělám, tu nesmírnou DŮVĚRU v život, jeho zákonitosti, souvislosti a díky tomu se konečně cítím VNITŘNĚ SVOBODNÁ.

"Je to přesně tak, že vy uděláte jeden krok, často do neznáma a se staženýma půlkama, ale uděláte!
A Vesmír/Bůh/ Vyšší síla ihned viditelně reaguje a pomůže udělat další kroky v nejrůznější podobě."

Jana Červenková

Dnes na vlastní kůži zažívám, jaké to je, když člověk nalezne odvahu a začne měnit své vnitřní přesvědčení, postoje, vidění světa.
Nejdříve je tato „změna“ jen uvnitř, ale pak se začne prodírat ven skrze osobní vyzařování. Začnou si toho všímat ostatní. Často slyším, že jsem „jiná“. Ano cítím se být naprosto jiným člověkem, než před 5,10, natož 20 lety!

Za poslední rok zažívám naprosto nový vztah s manželem, s dětmi (ikdyž oni tvrdí, že jsem pořád stejná 😀 – ale to už je jiný příběh…)
Objevila jsem své dary, nadání a hlavně jim konečně uvěřila. Díky tomu dnes dělám co mě převážný čas pracovní doby skutečně baví a naplňuje. Ano, dělám ještě i věci, které jsou méně naplňující, ale velmi se zněnil můj postoj k nim!
To se začíná projevovat i na finančním přílivu. Je to jízda, protože dosud jsem znala jen finanční odliv nebo maximálně klidnou hladinu :-D!

Ze srdce přeji každému zažívat TEN pocit čirého bytí, vnitřní svobody, pochopení, vděčnosti, nadhledu, důvěry v sebe i celý proces života, navzdory (nebo „díky“?) životním okolnostem!!!

Mám ráda...

- humor, umím se s chutí zasmát sama sobě :-D!
- přírodu v jakékoliv její podobě, raději teplo než zima, když mi mírný větřík čechrá vlasy, nemůžu se nabažit jarní vůně rozkvetlých stromů, praskání ohně.
- kávu, dobré jídlo, pohyb, tanec, blahem se tetelím s dobrou knihou (o osobním rozvoji) v zimě u krbu a v létě venku pod ořechem
- adnrenalin (chtěla bych vyzkoušet jízdu na závodním okruhu a volný pád – mít křídla a vidět zem z výšky).
- lidi - svoji rodinu, přátele - nejlépe se cítím ve společnosti lidí mého ražení (krevní skupiny). Někdy potřebuji být vidět a s lidmi, a pak potřebuji být sama se sebou.

Vždy mě přitahovala psychologie a filozofická zvídavá otázka "co je za tím". Fascinuje mě energetická propojenost lidského těla, mysli a duše, přírodní zákonitosti a propojení mezi Nebem a Zemí. 

Pracovní zkušenosti a dovednosti

Od svých 20 let jsem se snažila prorazit cestu k „jinému“ životu přes MLM obchody, které byly pro mě velmi lákavé právě díky té možnosti žít svobodný život. No, až mnohem, mnohem později jsem pochopila, že toto opravdu není moje životní cesta ani způsob, jak dosáhnout vysněného života. Tyto zkušenosti také sdílím na svém webu/blogu.
MLM je skvělý systém, ale ne pro každého!

Kdo hledá, najde...

Po více než 15 letech v MLM, mě osud zavál do světa on-line marketingu.
2012 – první seznámení s on-line marketingem
2015 -17 spolupráce s Davidem Kiršem – smart kouč v EmailAcademy, o rok později Prodej svůj talent, SmartSelling
2018 – klientská podpora  SmartEmailing

Mezi tím jsem absolvovala nespočet vzdělávacích seminářů v oboru on-line marketin a osobním rozvoji.
Tím seznamem bych vás vážně unudila :-D!

Na podzim 2018, kdy došlo k mému „resetu“ se pomalu, ale jistě začali dávat věci do pohybu. Potřebovala jsem si dát čas a prostor na rodinu a taky pro sebe, takové zastavení a úplně jiná práce na „odlehčení“.
2019 – spolupráce s neziskovou organizací Avavalon v UH, pořádání přednášek, organizace festivalu se zaměřením na osobní rozvoj – objevila jsem další své skryté přednosti 😊
Uvědomila si, že to, co mě skutečně baví a naplňuje je komunikace a spolupráce s lidmi, kteří jsou na společné vlně.

Mezi tím jsem dál pomáhala klientům s tvorbou webu na platformě MW, SE, FAPI. Zároveň si mě víc a víc přitahovala GRAFIKA. Absolvovala jsem grafické kurzy a učila se pracovat v programu Canva.

Během posledních 5 let jsem se pokoušela rozpohybovat svůj web a blog. No, pořád nebylo mé vnitřní nastavení ochotné vyjít ven sama za sebe. Takže pokusy byly, ale veškerá tvorba stála velké úsilí a taky vnitřní nejistotu s hlavním tématem. Pořád to nebylo TO ONO...

Ikdyž jsem vždy dělala práci, která mě v jádru bavila a mnohému naučila, věděla jsem, že to je jen dočasně.
Zase tady byl hlásek, který našeptával, že mám dělat něco JINÉHO, jen se zbavit všech strachů a omezení…

Dlouho jsem si nemohla připustit, DOVOLIT SI, že bych zrovna já, opravdu mohla dělat naplno to, co mě silně volá – sdílet své životní zkušenosti „bez obalu“ - autenticky a inspirovat další lidi, jak nacházet cestu k vnitřní svobodě skrze své srdce, intuici, duši.
(Bože, to je poprvé, co to píšu naprosto v klidu bez jakéhokoliv omezení a usmívám se u toho! 😊)

Pokud vás inspiruje můj osobní příběh a pociťujete v srdci odvahu vydat se na svou cestu, pak vám může být posloužit PDF a MP3 nahrávka Otevřisvé srdce.

Stáhněte si zdarma PDF a MP3 nahrávku

Otevři své srdce

Propoj se se svým srdcem a podívej se v odvaze a důvěře dovnitř sebe.
Pouze v sobě nalezneš inspiraci, odpovědi, schopnost nacházet řešení a uskutečnit změny v tvém životě, bez ohledu na životní okolnosti.