Poznejte svoji životní energii a své silné stránky

silné stránky, nadání, test osobnosti

Co když se opakovaně pouštíte do věcí, které pro vás nejsou přirozené? Děláte to v naději, že se zdokonalíte, ale uvnitř své duše cítíte nesoulad? Říkáte si, že je fajn mít přehled a umět od každého něco? Nebo máte pocit, že je v dnešní době nutnost mít vše pod kontrolou a být „dokonalý“?

Pak se nedivte, že vám daná činnost jde těžko, bere vám hodně energie a necítíte se ve své kůži. Podvědomě takové emocionální nastavení vede k pochybám o sobě samém. To už je krůček od stagnace a depresivních stavů.

Mě osobně to přivedlo až k závislosti. Tak moc byli můj mozek, emoce a životní energie rozhozeny z pochyb o sobě samé, které  pramenili z činnosti, které jsem se roky věnovala a hodně to v ní dřelo. Teď se zamyslete, kolik lidí takto vede život?

Když děláte TO, co není vaše přirozené nadání

Bylo to období, kdy jsem se ještě věnovala obchodu MLM. Vždy jsem ho uměla rozjet, najít si partnery, vymýšlet nové strategie, ale samotnému prodeji a oslovování nových lidí jsem se (podvědomě) vyhýbala. Říkala jsem si: „To je v pohodě, jen musím opakovaně a trpělivě oslovovat dál a ono se to podá, pak už to půjde líp.“ Nešlo. Vždy jsem se dostala do určité fáze, a pak většinou díky okolnosti, kterou jsem neovlivnila, i velmi slibně rozjeté obchody vyšuměly.

„Proč se mi to děje? Proč nemůžu v obchodě prorazit?“ Nešlo mi to do hlavy, že za patnáct let v MLM nemůžu výrazněji uspět, a tak jsem postupně dospěla do stavu totálního vyhoření a podlehla závislosti.

Tehdy jsem vůbec nic nevěděla o své životní energii, o svých silných stránkách, zato jsem moc dobře věděla, co mi nejde… a to taky pěkně živilo moji stagnaci a závislost.

Přitom jsem toužila vymanit se z tohoto období pryč, žít jinak, dělat, co mě baví… no jo, ale co by mě vlastně bavilo? Vždyť já nic pořádně neumím! Maturitu má dnes každý a jazyk žádná sláva…

Co když nemáte talent vůbec na nic?

Začala jsem se pídit po různých testech osobnosti. Ty se mi ale vypracovávaly velmi těžko, protože v té době jsem byla skálopevně přesvědčená, že nemám talent vůbec na NIC. A nějaká kreativita?! Tyto otázky mě vždycky dovedly maximálně vytočit! Přesto jsem tehdy vypracovala jeden test (dnes si přesně nepamatuju, jak se jmenoval) a vyšlo mi, že mám kreativní nadání – že jsem tvůrčí tip. Moc jsem se rozzlobila, co je to za blbost, jelikož můj vzorec myšlení a přesvědčení byl tak silný, že jsem si ani nemohla připustit, že by na tom bylo něco málo pravdy.

Naštěstí mě velmi „chytili“ osobní vzdělávání a rozvoj. Cítila jsem, že díky tomu můžu najít to, co mě bude naplňovat, bavit, čím můžu pomoci dalším lidem. Téměř pět let práce na sobě samé začalo nést své ovoce. 🙂 Aniž jsem si to uvědomovala, přirozeně jsem se začala věnovat tvůrčí práci – psaní. Božínku, já a psaní!!! Dříve nemyslitelné a absolutně nepřípustné!

Nový přístup sama k sobě

Jsem přesvědčená, že díky tomu, že jsem se už nacházela na své cestě, mi mohla přijít do života další zcela zásadní životní lekce. Bylo to osobní setkání s módní návrhářkou Táňou Havlíčkovou.

Díky jejímu jedinečnému projektu  Móda a duše jsem konečně začala chápat a nacházet, kdo jsem, své silné stránky, vazby a vztahy mezi mými blízkými, co je moje životní energie. Při pročítání „svého“ profilu REBELKY jsem byla jako u vytržení a nestačila se divit. Zpětně, už od malička jsem si uvědomovala, jak moc mě tato energie provází. Jenom dobře míněné rady okolí, škola i mé životní lekce ji pořád potlačovaly. Samotnou transformací byla o pár měsíců později osobní konzultace s Táňou Havlíčkovou, kdy se mi odkryly souvislosti mého života a především to, čím jsem se zabývala pracovně v plné míře. Bylo mi naprosto jasné, PROČ jsem nemohla uspět v MLM obchodech a PROČ jsem skončila až u závislosti. Bylo to neuvěřitelně osvobozující poznání, které bylo v naprostém souladu s mojí duší. 🙂

Než se pustíte do testů vaší osobnosti

Vnímám, jak moc je důležité se nejdříve naladit sám na sebe, pochopit a přijmout jakým způsobem jsme dosud vytvářeli náš život. Proto jsem vytvořila 3 dílný akční ebook Poznejte své životní nadání v 5 krocích. Je to skvělý průvodce, který vás naladí a navede na další kroky k vašemu nalezení vašeho nadání a talentů, pomocí odborných testů osobnosti.

O rok později přišla možnost vypracovat si test DYNAMIKY BOHATSTVÍ. Vypracovala jsem si ho. Byla jsem zvědavá, jestli jsem na své životní cestě v souladu se svojí energií a silnými stránkami. Při čtení svého výsledku testu jsem se usmívala jako měsíček a cítila, že to je přesně ono, tak se přesně cítím, a dokonce jsem si vědoma svých silných i slabých stránek.

Je to pocit, že jste našli něco, co velmi důvěrně znáte, co je vaší podstatou, při čem se usmíváte a je vám dobře na těle i na duši a mozek vám to navíc potvrzuje a schvaluje –  jste to VY!

 Jak Táňa Havlíčková, tak i DYNAMIKA BOHATSTVÍ čerpá z dlouhé historie tradic a vědeckého výzkumu. Navazuje na 5 000 let starý čínský filozofický systém nazývaný I-ťing, který byl vytvořen a zaznamenán řadou čínských císařů a duchovních mistrů. I-ťing se dostal na Západ, když jej Richard Wilhelm přeložil a v roce 1919 představil Carlu Jungovi, který jej nechal vydat. Junga I-ťing zaujal natolik, že z něj významným způsobem čerpal ve své knize Psychologické typy i ve svých teoriích o synchronicitě a kolektivním nevědomí. Jung byl průkopníkem psychometrického testování na Západě a veškeré testy osobnosti, které obvykle vyplňujete, žádáte‐li o zaměstnání, vycházejí z těchto kořenů.

PROČ je důležité znát svoji životní energii?

Tento článek jsem psala na základě své zkušenosti (jak jinak, že? 🙂 ), ale na lidech, s nimiž pracuji, dnes a denně vidím, jak moc je důležité znát své silné i slabé stránky. Jsem přesvědčená, že od toho se odvíjí náš naplněný život.

Pokud budete znát svoji přirozenou energii a své silné/slabé stránky, najdete takovou práci, která bude s vámi v souladu, bude vás bavit, budete navazovat velmi hodnotné spolu-práce s dalšími lidmi, budete tvořit jedinečnou hodnotu v týmu.

Pochopíte nejen své chování a potřeby, ale také vašich blízkých lidí a spolupracovníků. Díky tomu budete mít pro ně i pro sebe pochopení, uvidíte naprosto jiné hodnoty. Pochopíte tu ohromnou sílu a propojenost vás jako jednotlivce i jako nedílnou součást celku.

Doslova se osvobodíte od pocitů, že nejste dost dobří, protože vám „něco“ nejde, protože poznáte, že vám to ani přirozeně jít nemůže. Místo toho se naučíte požádat o pomoc toho, jehož je to přirozená silná stránka. Pocítíte, že to tak matka příroda krásně nastavila, abychom se naučili spolupracovat, podporovat a rozumět si navzájem. Najednou začnou negativní stránky slábnout a mizet. To vše se pak bude zcela přirozeně pozitivně odrážet na všech úrovních vašeho života.

Výzva pro Vás

Nalaďte se sami na sebe, rozpoznejte svoji přirozenou energii a zjistěte, zda to co nyní děláte je v souladu s vaší vnitřní podstatou.

Stáhněte si zdarma 3 dílný akční ebook Poznejte své životní nadání v 5 krocích, vypracujte si ho a podělte se o své zkušenosti a názory.


Vyplňte formulář a podobné příspěvky Vám budu zasílat přímo na Váš email 🙂


Jana Červenková
Díky vlastním zkušenostem s pracovním vyhořením ukazuje „vyšťaveným podnikatelům“, jak probudit vnitřní sílu a posílit osobní odolnost v období, kdy se nedaří.
Více o Janě najdete zde>>>
Jana je autorka e-booků 3 důvody, proč pracovně stagnujete a Jak pracovně nevyhořet
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.