Jak začít pravidelně praktikovat Otevírání srdce?

Trénink dělá MISTRA!

Toto pravidlo platí tak jako u jakékoliv jiné činnosti.
Vzpomeňte si, jak jste se učili řídit auto. Nebo se učit cizí jazyk, pravidelně cvičit, či zavádět jakýkoliv nový návyk. Stejné je to i s praktikováním Aktivace Otevírání srdce.
Nejdříve je potřeba vytvořit pravidelnost, a pak tuto skvělou praxi začnete automaticky využívat všude – bez ohledu na vnější podmínky.

Na praktikování otevírání srdce nepotřebujete žádné individuální přepoklady či nadání.
Na propojení s vyšším vědomím jsme VŠICHNI dokonale vybaveni.
Jsme totiž součástí vyššího vědomí, jen ho aktivně nepoužíváme. Je to jako jezdit na kole, taky to nezapomenete, jakmile se to jednou naučíte.

Jak tedy začít s praxí Otevírání srdce?

Doporučuji začít praktikovat venku, v přírodě, o samotě. Příroda vás velmi podpoří. Ostatně jsme její součástí! Za mě je to ideální tréninkové pole. Jakmile si osvojíte tuto praktiku napojování, pak se napojíte kdekoliv a kdykoliv. Třeba ve frontě v obchodě 😉.

Otevírání srdce jsem začala praktikovat v zimním období. Takže jsem začala chůzí a poloklusem, abych se zahřála (o běhu se moc mluvit nedá :-D!). Rychlá chůze/poloklus, se mi osvědčil jako skvělý trénink na odpoutání myšlenek, jelikož jsem se musela plně soustředit pouze na nádech a výdech, abych vůbec udržela tempo :-D!

Když je teplejší počasí, praktikuji Otevírání srdce ve stoje s bosými chodidly nebo v sedě propojená se zemí.
Je boží, si jen tak ráno vyběhnout na boso do zahrady a vnímat studenou rosu na nohou! Jednou jsem dokonce zula tenisky na rozblácené cestě po bouřce. Bahno bylo krásně teplé od prohřáté země. Nádherné propojení, ukotvení se Zemí a přítomností!

Praktiktikujte bez ohledu na počasí. Ano, jsou dny, jak se říká, že by psa nevyhnal, ale pokud vyloženě nehvízdá studený zimní vítr nebo neleje jako z konve, tak chodím. No, on mě k tomu „motivuje“ náš psí divoch Jazz :-D!

Když si člověk uvědomí tu krásu ročních období, tak se tetelí vděčností, že žije právě tady, kde můžeme zažít svěží jarní voňavý vzduch, v létě vůni sušeného sena, barevnost a hojnost přírody na podzim a v zimě (když se podaří u nás na Moravě) tak i křupající sníh pod nohama.
Naprosto famózní je zimní večerní procházka. Kdy je klid v ulicích. Nikde nikdo, jen vy a měsíc v doprovodu hvězd. Párkrát se mi stalo, že jsem soustředila pozornost na hluboký dech a hvězdy na obloze. Najednou jsem se cítila se jako jedna z hvězd, je to nepopsatelný zážitek!

Už čtvrtým rokem, co máme psího parťáka Jazze, nejčastěji chodím do volné přírody, do polí hned za naším domem. Přiznám se, že je kolikrát výzva vyjít ven. Hlavně v zimním období! Ale jen co vyběhnu mírný kopeček v naší zahradě, ocitám se za humny, rozhlédnu se po okolí naší vesnice. V tento moment se mi rozleje úsměv na tváři a ranní půl hodinové venčení s vítáním nového dne začíná…

Než se do Otevírání srdce pustíte, jedna velmi podstatná věc.
Obrňte se LASKAVOSTÍ a TRPĚLIVOSTÍ k sobě samým.

Je možné, že vám nebudou okamžitě chodit žádné odpovědi, nebudete cítit žádné „spojení“. Naopak. Můžete mít dny, kdy se ve vaší hlavně budou prohánět myšlenky jako splašení koně, které ne a ne zkrotit. Celý proces jen přijímejte, nehodnoťte a jen POZORUJTE.

Klíč k otevírání sebe/srdce a komunikace s vyšší inteligencí, je ve ZVNITŘENÍ SE – vystoupíte ze sebe a pozorujete bez hodnocení, co mi vám právě běží hlavou, jaké emoce se spouštějí a jak reaguje vaše tělo. Můžete zachytit, k jakým činnostem vás navádí automatické reakce!

Přistupujte k celému procesu Aktivace Otevírání Srdce jako ke hře, objevování! Hoďte za hlavu, jestli ji provádíte správně, jestli je TO ONO. Zapomeňte na představy a lpění, jak by proces Aktivace měl vypadat. Každý jsme jiný. Proto se může vnímání lišit.

Grantuji vám, že ale bezpečně poznáte, když se ocitnete ve stavu Otevřeného srdce. Nebudete mít žádné pochyby, otázky, nic – protože TO půjde rovnou z vašeho srdce.

Stručné shrnutí na závěr

4 zásadní body, díky kterým se stane Aktivace Otevírání srdce Vaším každodenním rituálem, na který se budete těšit.

  • Začněte SAMI – ideálně v přírodě.
  • Vyzkoušejte, co Vám z počátku praxe vyhovuje CHŮZE, SED nebo LEH NA ZÁDECH?
  • Mějte na paměti, že jde především o UVOLNĚNÍ – takže neexistuje žádný předpis správného postupu!
  • Aktivace pro Vás bude skutečným – překvapivě spolehlivým průvodcem v každodenním životě, pokud ji jednoduše budete DĚLAT.

Ze srdce přeji, ať Vám Aktivace Otevírání srdce přináší uvolnění z napjatých situací i energii do každodenního života🤍

Jana Červenková
Průvodkyně na cestě životních proměn
Autorka projektů Aktivace Otevírání srdce a Osobního tištěného DENÍKU
Více o Janě >>>
"Poznat své Myšlenky Srdce je splynutí s Božskou esencí v sobě samých."
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.