Otevírání srdce – osobní zkušenost

Představte si, že dokážete během 15 minut:
– ulevit přehlcené mysli, zkrotíte rozbouřené emoce, uvolníte napjetí v těle…
– snížit přemíru každodeního stresu stahujícího do ubíjející rutiny a stagnace
– jednoduše dobít své vnitřní baterky. Svůj vnitřní zdroj energie, ze kterého můžete čerpat energii kdykoliv bez ohledu na vnější okolnosti…

A představte si, že díky tomuto pravidelnému RITUÁLU, se cítíte vnitřně daleko odolnější, jistější, odvážnější. Chodí vám nápady, inspirace, odvaha a chuť jít do akce a dělat změny v životě. Vaše tělo je daleko odolnější, pružnější, cítíte více energie…

Tento krátký, ale zato léčivý ranní rituálek si dopřávám pravidelně už pár let, a jasně vidím, jak ovlivňuje nejen moji psychickou a fizickou odolnost, ale i vztahy, práci – naprosto celý život!

Dnes se do stavu otevřeného srdce, „božího“ proudu, komunikace a důvěry dostávám (už) při každodenních činnostech – na procházkách, ve spojení s přírodou, v tanci, pohybu, meditaci, při společných chvílích s blízkými, dokonce i při vaření a úklidu :-D! Ale taky pracovně při komunikaci s klienty.

Proces, OTEVÍRÁNÍ SRDCE, jsem pojmenovala asi po více jak dvou letech jeho téměř každodenního praktikování. Nejedná se o žádnou MOJI vynalezenou metodu. Ne v tom významu, že bych studovala, bádala a pak přišel moment HEURÉKA.

Bylo to opačně.

Přišel naprosto samovolně, přirozeně. V období velmi vyčerpávající, bolestné životní situaci. Toužila jsem najít řešení na velmi těžkou životní situaci, kdy šlo o zdraví mé dcerky. Pomoc zvenčí nepřicházela v takovém rozsahu, aby se situace začala řešit a zlepšovat. Z mého pohledu. A tak jsem se v nejhlubším zoufalství začala obracet k Bohu/Vesmíru, a prosila ho o jeho vedení a pomoc.

Ptala jsem se a ON „odpovídal“.

Celý proces, vedený každým nádechem a výdechem se děl naprosto v hluboké důvěře a vedení od Boha. Bylo to tak niterné a naprosto oproštěné od mysli a zdravého rozumu. Nikdy jsem nic takového nezažila ani se vědomě neučila. Protože osobní prožitky nejde naučit, ty se musí prožít…

Jen poznámka: Slovem Bůh vyjadřuji veškeré BYTÍ. Sílu, energii, která řídí každý nádech, výdech, tep srdce. Nejvyšší princip, ze kterého všichni a vše pocházíme.

Pochopila jsem, že všechno, na co hledám odpovědi, mám v sobě!
Že jenom já sama můžu najít odpovědi na své otázky, že všechno bezpečí, vnitřní síla je ve mně. Protože jsem bytostnou součástí Nebe i Země a můžu čerpat jejich darů a poznání. Když tuto Boží podstatu pochopíte srdcem, (ne mozkem – to ani nejde :-D), otevře se vám naprosto Nový svět!

V okamžiku důvěry v celý proces BYTÍ a porozumění životním souvislostem, začali do našeho života přicházet lidé, kteří nám dokázali pomoci. Doteď cítím tak blaženou vděčnost za všechny, kteří nám vstoupili do života a přispěli k řešení velmi náročné životní situace.

Ze srdce sdílím a předávám proces aktivace Otevírání Srdce dál tak, jak ke mě „přišel“.
Hluboce věřím, že stav napojení a otevření srdce může praktikovat každý z vás, koho si tyto řádky přitáhly.

Jediným předpokladem je upřímná až niterná touha a důvěra v celý proces napojení mezi sama sebou a Nejvyšším vedením. Je nutné absolutně vyloučit jakékoliv pochybnosti o celém procesu otevírání srdce a plně důvěřovat sami sobě.

Je to přesně tak, že vy uděláte jeden krok, často do neznáma a se staženýma půlkama, ale uděláte! A Vesmír/Bůh/ Vyšší síla ihned viditelně reaguje a pomůže udělat další kroky v nejrůznější podobě.

Co vám otevírání srdce přinese v každodenním životě?

  • Zklidnění uvnitř sebe , možnost POZOROVAT vlastní život v nadhledu a širších souvislostech.
  • UVĚDOMĚNÍ, jaký život žiju, proč se mi dějí v životě dané zkušenosti. Co mě v životě trápí i za co pociťuji vděčnost .
  • PŘIJETÍ toho co JE s vnitřním klidem, bez rozpolcených emocí. I právě ty rozpolcené emoce jen přijímat a nezakrývat je, neházet na ně růžovou dečku a dělat, že neexistují. Ani je nechat, aby s námi mávaly, jak se jim zachce – dávat jim větší pozornost, než je potřeba. Přijetí je o  NEPOSUZOVÁNÍ na dobré a špatné, prostě to JE. Přijmout svoji zranitelnost , když něco hluboce zasáhne do srdce.  
  • SLADIT SRDCE, MYSL, TĚLO = SCHOPNOST VIDĚT/MYSLET SRDCEM – vnímat, vidět nové možnosti, schopnost rozeznávat své dary, přednosti, potřeby. Ale taky to samé začnete přirozeně rozeznávat u druhých.  Vědět, že mám své slabosti a zároveň jim nepodléhat.
  • Aktivaci vlastního vnitřního vedení a důvěru v něj.
  • Laskavého společníka a důvěrníka v náročných životních situacích. Podporuje a posiluje pocit, že vše, co se v životě děje má svůj význam. I ta nejhlubší bolest.  Dává odvahu se podívat CO JE ZA TÍM, přináší širší souvislosti toho, co se děje.
    Proměňuje utrpení a pocit bezvýchodnosti v soucit, pochopení a nacházení odvahy, jak situaci řešit.

Otevírání srdce = otevírání sebe sama hlubšímu vnímání, pochopení, odvaze, propojenosti se sebou samými a dalšími lidmi.

Mnoho hovorů na téma otevírání srdce jsem měla s Janou. Jsme totiž velmi dobré kamarádky. Teď, když čtu její řádky tak žasnu jak dokonale celý proces popisuje. Mám pocit, že jsem s ní na ranní procházce a zažívám ten nádherný stav napojení na své srdce. Její nahrávka je jako meditace, při poslechu přemýšlím kam se opravdu půjdu ráno projít. Vím, že její tvorba obohatí a pomůže mnoha lidem. Děkuji Jani za velkorysý obsah, který daruješ. Je na úrovni velmi kvalitního seberozvojového kurzu.
Eliška SembdnerováDovol si improvizovat

 

Jana Červenková
Průvodkyně na cestě životních proměn
Autorka projektů Aktivace Otevírání srdce a Osobního tištěného DENÍKU
Více o Janě >>>
"Poznat své Myšlenky Srdce je splynutí s Božskou esencí v sobě samých."
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.