Otevři své srdce – praktický postup

Představte si, že téměř každé ráno vyběhnete ven na krátkou procházku, při které se pomocí dechu a „vypuštění“ obsahu v hlavě :-), naladíte sami na sebe, na své srdce.

Představte si, jak půl hodinky spočíváte v přítomném okamžiku, uvolníte se a naladíte se na celý den.

A představte si, že to skutečně děláte pravidelně, a díky tomu se cítíte vnitřně daleko odolnější, jistější, odvážnější, chodí vám nápady, inspirace, odvaha a chuť jít do akce a dělat změny v životě, vaše tělo je daleko odolnější, pružnější, cítíte více energie…

Tento krátký, ale zato léčivý ranní rituálek si dopřávám pravidelně už pár let, a jasně vidím, jak ovlivňuje nejen moji psychickou a fizickou odolnost, ale i vztahy, práci – naprosto celý život!

Dnes se do stavu otevřeného srdce, „božího“ proudu, komunikace a důvěry dostávám (už) při každodenních činnostech – na procházkách, ve spojení s přírodou, v tanci, meditaci, při společných chvílích s mými blízkými, dokonce při vaření a úklidu :-D! 
Ale taky pracovně – při komunikaci s klienty, při tvorbě grafiky na míru a přemýšlení nad on-line projekty pro sebe i klienty.

Proces otevírání srdce ke mě přišel naprosto samovolně, přirozeně v období velmi vyčerpávající, bolestné životní situaci.
Byla jsem naprosto bezradná, zlomená, plná strachu a netušila, jak se vymanit a udělat první krok z toho začarovaného a vyčerpávajícího kruhu bolesti a strachu.
To poslední co mi zbylo, bylo modlit se a prosit nahoru Boha/Vesmír/Vyšší síly, aby mi pomohl a vedl, co mám dělat.
To bylo jediné, na co jsem se dokázala zaměřit, abych doslova přežila.

Ptala jsem se HO, co mám dělat a ON odpovídal…

…Nyní, o pár let později opět při jedné ranní procházce, kdy se ladím na své srdce, po tváři se mi volně rozlévá úsměv a cítím neskonalou vděčnot, mi najednou přišla otázka:
“ Co můžu hodnotného předat dál, co může pomoci dalším lidem?“
A na to jasně a zřetelně přišla odpověď:
„Je to právě tento proces, který pravidelně praktikuješ, který je již nedílnou součástí tvé životní cesty.“
Tak fajn, moc ráda ho předám, ale jak se bude jmenovat?
A v tom se mi jasně napsal před očima nápis OTEVÍRÁNÍ SRDCE…

Bylo to tak jasné sdělení, že absolutně nebyl prostor pro žádné spekulace „zdravého rozumu“.
Chudák, ani neměl čas vytáhnout nějakou námitku, cokoliv pro zpochybnění mé „konverzace“ s Vnitřním Vedením :-D!

Ptoto Vám nyní s láskou a vděčností předávám praktický postup, jak otevřít své srdce a najít cestu k sobě, který jsem shrnula do PDF a MP3 nahrávky.

Otevírání srdce je praktický postup, jak se spojit s 
nejhlubší podstatou sebe sama - se Zdrojem/Bohem/Vesmírem a Zemí.
V tomto stavu se stáváte přímým prostředníkem mezi Nebem a Zemí.
Skrze vaše otevřené srdce/vědomí (ne rozum) můžete požádat o radu, vyslat záměr – modlit se, a taky odpovědi přijímat – meditovat.

Co vám otevírání srdce přinese v každodenním životě?

  • Zklidnění uvnitř sebe , možnost POZOROVAT vlastní život v nadhledu a širších souvislostech.
  • UVĚDOMĚNÍ, jaký život žiju, proč se mi dějí v životě dané zkušenosti. Co mě v životě trápí i za co pociťuji vděčnost .
  • PŘIJETÍ toho co JE s vnitřním klidem, bez rozpolcených emocí. I právě ty rozpolcené emoce jen přijímat a nezakrývat je, neházet na ně růžovou dečku a dělat, že neexistují. Ani je nechat, aby s námi mávaly, jak se jim zachce – dávat jim větší pozornost, než je potřeba. Přijetí je o  NEPOSUZOVÁNÍ na dobré a špatné, prostě to JE. Přijmout svoji zranitelnost , když něco hluboce zasáhne do srdce.  
  • SLADIT SRDCE, MYSL, TĚLO = SCHOPNOST VIDĚT/MYSLET SRDCEM – vnímat, vidět nové možnosti, schopnost rozeznávat své dary, přednosti, potřeby. Ale taky to samé začnete přirozeně rozeznávat u druhých.  Vědět, že mám své slabosti a zároveň jim nepodléhat.
  • Aktivaci vlastního vnitřního vedení a důvěru v něj.
  • Laskavého společníka a důvěrníka v náročných životních situacích. Podporuje a posiluje pocit, že vše, co se v životě děje má svůj význam. I ta nejhlubší bolest.  Dává odvahu se podívat CO JE ZA TÍM, přináší širší souvislosti toho, co se děje.
    Proměňuje utrpení a pocit bezvýchodnosti v soucit, pochopení a nacházení odvahy, jak situaci řešit.

Upozorňuji, že se jedná o proces, který vyžaduje trochu praxe. Tak jako úspěšné zvládnutí, praktikování jakékoliv jiné činnosti či sportu. Na rozdíl ale od jiných činností, na které musíte mít nutně předpoklady, na praktikování otevírání srdce a napojení na vyšší vědomí jsme VŠICHNI vybaveni dokonale.

Jsme totiž součástí vyššího vědomí, jen ho aktivně nepoužíváme. Je to jako jezdit na kole, taky to nezapomenete, jakmile se to jednou naučíte.

Otevírání srdce = otevírání sebe sama hlubšímu vnímání, pochopení, odvaze, propojenosti s jinými lidmi i se sebou samými.

Mnoho hovorů na téma otevírání srdce jsem měla s Janou. Jsme totiž velmi dobré kamarádky. Teď, když čtu její řádky tak žasnu jak dokonale celý proces popisuje. Mám pocit, že jsem s ní na ranní procházce a zažívám ten nádherný stav napojení na své srdce. Její nahrávka je jako meditace, při poslechu přemýšlím kam se opravdu půjdu ráno projít. Vím, že její tvorba obohatí a pomůže mnoha lidem. Děkuji Jani za velkorysý obsah, který daruješ. Je na úrovni velmi kvalitního seberozvojového kurzu.
Eliška SembdnerováDovol si improvizovat
Jana Červenková
Průvodkyně na cestě životních proměn "Otevři své srdce - změň svůj vnitřní svět - promění se tvé vyzařování - změní se tvůj život i vnější svět ♥" Více o Janě najdete zde>>> Jana je autorka projektů Otevři své srdce a Seberozvojové psaní, aneb sám sobě terapeutem
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.